Przejdź do głównej zawartości

Podróż za jeden dostawczak


Pytanie na miarę majówki: czy blaszana skrzynka na kółkach może stać się kolebką przygody bałkańskiej? Innymi słowy - czy włożywszy serce, pracę rąk i tak zwaną walutę w Mercedesa Świnkę da się z niego wyciągnąć potencjał prawdziwego pogromcy zdezelowanych szos?

Podejmiemy tę próbę i liczę na to, że z pordzewiałego dostawczaka urządzimy istną Arkę, do której zabierzemy po jednej parze z każdego gatunku konserw: od gulaszu angielskiego, przez fasolkę po bretońsku aż po turystyczną.
Komentarze

 1. Primo: polecam podróż bałkańską, zrobiliśmy taką mini-terenówką w miesiąc i było pięknie. Secundo: drogi sa bardzo dobre, 200% lepsze, niż w polsce; Tertio: języki bałkańskie sa piękne i po 2 tyg. można wiele zrozumieć... jak by co - służę radą! :>
  Marc.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Super, skoro drogi są lepsze (czy jest jakiś kraj w Europie, gdzie drogi są gorsze niż w Polsce...? Ukraina?) to tym lepiej wróży naszej warczącej puszce na kółkach o ładowności 1,5 tony (to mi daje niepokojąco duże pole do popisu jeśli chodzi o przybieranie na wadze podczas podróży ;).

   Usuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Wiosna, pani Trino

To już oficjalne! Od dziś wiosna! Bardzo mi brakowało tej zmienności gdy mieszkałam za granicą. Tych wszystkich stu pięćdziesięciu pór roku, które mamy w Polsce (przedwiośnie, już-prawie-wiosna, w-zasadzie-już-wiosna-ale-spadł-śnieg-i-jest-minus-dziesięć i tak dalej).
Wiosna sprawia, że tym przyjemniej mi się się wszystko ZACZYNA. Mam mnóstwo energii i wspaniale mi się grzebie w papierzyskach dotyczących historii Triny Papisten i pozostałych "czarownic" z Pomorza.
Tu w drodze do biblioteki Muzeum Pomorza Środkowego, które udostępniło mi ważne dla historii materiały :)

Święto Igieł

Sezon na zamiatanie igieł po choince uważam za otwarty. Zamiatanie Igieł to największe (a w zasadzie najdłuższe) święto w polskim kalendarzu wszelkich okoliczności. Rozpoczyna się tradycyjnie po 6 stycznia, a kończy się wraz z nastaniem kolejnych Świąt Bożego Narodzenia. Do tego czasu Polacy odnajdują igły w swoich skarpetach, posiłkach, w pościeli... słowem - wszędzie. Igły pozwalają im utrzymać przez cały rok świąteczną atmosferę. Nawet jeśli sądzisz, że już ich nie ma, pojawiają się gdzieś w zakamarkach. Nawet gdy nadchodzi Wielkanoc i myślami krążysz raczej wokół jajek, niż wokół igieł, one wyskakują gdzieś zza kanapy i radośnie kłują cię w palce :).
Skoro już uderzam w taki nastrojowy ton... Byłam dziś na cmentarzysku choinek i zrobiło mi się przykro. Gdy mieliśmy kominek, paliliśmy nimi wieczorkiem i czuliśmy jeszcze zapach iglaka, składając mu hołd oraz ciesząc się z jego całopalnego pożegnania. Teraz kominka brak i iglak poszedł do mogiły zbiorowej.
I w ogóle tak jakoś melanchol…

Czy moje "ja" jest naprawdę moje? :)

Podobno każdy z nas zmienia się mniej więcej co 7-8 lat. Oczywiście nie chodzi tu o wygląd, lecz o psychikę. I nie jest to zmiana nagła, ale stopniowa. Po prostu "ja" siedmioletnie i "ja" czternastoletnie różnią się tak bardzo, że równie dobrze mogłyby to być dwie inne osoby. Ale jeszcze ciekawiej jest gdy takie różnice występują pomiędzy mną dwudziestoośmioletnią a mną trzydziestopięcioletnią.
Nie macie czasem wrażenia, że na jakimś etapie życia wdrukowaliście sobie określony cel / sposób życia / plan / marzenie i po prostu zapomnieliście sprawdzać na bieżąco, czy on nadal jest aktualny? Bo czasami tak się o coś walczy, walczy i z jakiegoś powodu nie wychodzi. A może warto się zatrzymać i zastanowić, czy nadal tego w ogóle pragniemy? Czy to nadal są MOJE pragnienia, czy może pragnienia mnie z przeszłości?
Ot, takie filozoficzne rozważania przy wieczornym kakao ;)