Przejdź do głównej zawartości

Zgłaszam kradzież kobiety - sztuk 1

Była taka historia o pewnej pięknej kobiecie, która pozostając żoną wpływowego człowieka, stała się przedmiotem pożądania innego mężczyzny. Chuć (bo przecież nie miłość) rzecz święta dla Homo sapiens.
Kobieta została porwana jak paczka batonów z samoobsługowego sklepu i przetransportowana na teren tego, który tak bardzo jej pożądał.

No i zaczęła się sieczka. Jakże to? Będziecie mi, kolego kobietę z własnego podwórka kraść? Toż to się nie godzi!
Myślicie, że chodziło o jakieś wzniosłe uczucia? O utraconą miłość? Po prostu pchał łapy gdzie nie trzeba - tam, gdzie już było zajęte.

A potem już tylko oblężone miasta, płonące domy i drewniane konie.

Historia stara jak świat.


Komentarze

 1. Ten komentarz został usunięty przez autora.

  OdpowiedzUsuń
 2. Chuć z premedytacją podszywa się pod miłość i często chłopczykom się myli z uczuciem. Upatrzy sobie taki ofiarę i ubiera tą swoją obleśną chuć w piękne słowa. I chodzi sobie taka chuć jak nagi król i wszyscy widzą, że nie ma ta chuć na sobie miłości oprócz wybranej przez chuć'o dawcę ofiary.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Po tym najłatwiej odróżnić chłopca ("chłopczyka" - jak piszesz) od mężczyzny:).

   Usuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Wiosna, pani Trino

To już oficjalne! Od dziś wiosna! Bardzo mi brakowało tej zmienności gdy mieszkałam za granicą. Tych wszystkich stu pięćdziesięciu pór roku, które mamy w Polsce (przedwiośnie, już-prawie-wiosna, w-zasadzie-już-wiosna-ale-spadł-śnieg-i-jest-minus-dziesięć i tak dalej).
Wiosna sprawia, że tym przyjemniej mi się się wszystko ZACZYNA. Mam mnóstwo energii i wspaniale mi się grzebie w papierzyskach dotyczących historii Triny Papisten i pozostałych "czarownic" z Pomorza.
Tu w drodze do biblioteki Muzeum Pomorza Środkowego, które udostępniło mi ważne dla historii materiały :)

Święto Igieł

Sezon na zamiatanie igieł po choince uważam za otwarty. Zamiatanie Igieł to największe (a w zasadzie najdłuższe) święto w polskim kalendarzu wszelkich okoliczności. Rozpoczyna się tradycyjnie po 6 stycznia, a kończy się wraz z nastaniem kolejnych Świąt Bożego Narodzenia. Do tego czasu Polacy odnajdują igły w swoich skarpetach, posiłkach, w pościeli... słowem - wszędzie. Igły pozwalają im utrzymać przez cały rok świąteczną atmosferę. Nawet jeśli sądzisz, że już ich nie ma, pojawiają się gdzieś w zakamarkach. Nawet gdy nadchodzi Wielkanoc i myślami krążysz raczej wokół jajek, niż wokół igieł, one wyskakują gdzieś zza kanapy i radośnie kłują cię w palce :).
Skoro już uderzam w taki nastrojowy ton... Byłam dziś na cmentarzysku choinek i zrobiło mi się przykro. Gdy mieliśmy kominek, paliliśmy nimi wieczorkiem i czuliśmy jeszcze zapach iglaka, składając mu hołd oraz ciesząc się z jego całopalnego pożegnania. Teraz kominka brak i iglak poszedł do mogiły zbiorowej.
I w ogóle tak jakoś melanchol…

Czy moje "ja" jest naprawdę moje? :)

Podobno każdy z nas zmienia się mniej więcej co 7-8 lat. Oczywiście nie chodzi tu o wygląd, lecz o psychikę. I nie jest to zmiana nagła, ale stopniowa. Po prostu "ja" siedmioletnie i "ja" czternastoletnie różnią się tak bardzo, że równie dobrze mogłyby to być dwie inne osoby. Ale jeszcze ciekawiej jest gdy takie różnice występują pomiędzy mną dwudziestoośmioletnią a mną trzydziestopięcioletnią.
Nie macie czasem wrażenia, że na jakimś etapie życia wdrukowaliście sobie określony cel / sposób życia / plan / marzenie i po prostu zapomnieliście sprawdzać na bieżąco, czy on nadal jest aktualny? Bo czasami tak się o coś walczy, walczy i z jakiegoś powodu nie wychodzi. A może warto się zatrzymać i zastanowić, czy nadal tego w ogóle pragniemy? Czy to nadal są MOJE pragnienia, czy może pragnienia mnie z przeszłości?
Ot, takie filozoficzne rozważania przy wieczornym kakao ;)