Przejdź do głównej zawartości

Klucz

A jutro...

Wyobraź sobie, że znalazłeś magiczny klucz. Co to za klucz? Czy coś otwiera? Co?

Komentarze

 1. Codziennie znajduję klucz, który otwiera ''jutro''.
  Ale czasem, szczególnie w niedzielę ten klucz gdzieś się gubi i poniedziałek czasem trzeba otworzyć wytrychem. Co nie do końca się udaje. ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. A mi się wydaje, że poniedziałki otwierają drzwi automatyczne - nie masz klucza, wcale nie naciskasz klamki, a te drzwi i tak się otwierają, jak tylko pojawisz się w pobliżu ;)

   Usuń
  2. Kwestia spojrzenia...
   Dla mnie męka rozpoczęcia egzystencji w poniedziałek, bardziej kojarzy się z włamaniem, lub otwieraniem niedopasowanym wytrychem, a świadomość pół na pół spoczywająca jeszcze w weekendzie, a już zajmująca się poniedziałkiem porównuję do tkwienia w szparze nie całkiem otwartych drzwi nowego tygodnia. Jedna noga tu, druga jeszcze tam. Jedno oko w pracy, a drugie jeszcze śpi niedzielą. ;)
   Całkiem filozoficzna dysputa nam się utworzyła w PONIEDZIAŁEK. :)

   Usuń
  3. Jak mówią słowa piosenki... "i zawiozą mnie windą do... poniedziałku"...

   Usuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Wiosna, pani Trino

To już oficjalne! Od dziś wiosna! Bardzo mi brakowało tej zmienności gdy mieszkałam za granicą. Tych wszystkich stu pięćdziesięciu pór roku, które mamy w Polsce (przedwiośnie, już-prawie-wiosna, w-zasadzie-już-wiosna-ale-spadł-śnieg-i-jest-minus-dziesięć i tak dalej).
Wiosna sprawia, że tym przyjemniej mi się się wszystko ZACZYNA. Mam mnóstwo energii i wspaniale mi się grzebie w papierzyskach dotyczących historii Triny Papisten i pozostałych "czarownic" z Pomorza.
Tu w drodze do biblioteki Muzeum Pomorza Środkowego, które udostępniło mi ważne dla historii materiały :)

Święto Igieł

Sezon na zamiatanie igieł po choince uważam za otwarty. Zamiatanie Igieł to największe (a w zasadzie najdłuższe) święto w polskim kalendarzu wszelkich okoliczności. Rozpoczyna się tradycyjnie po 6 stycznia, a kończy się wraz z nastaniem kolejnych Świąt Bożego Narodzenia. Do tego czasu Polacy odnajdują igły w swoich skarpetach, posiłkach, w pościeli... słowem - wszędzie. Igły pozwalają im utrzymać przez cały rok świąteczną atmosferę. Nawet jeśli sądzisz, że już ich nie ma, pojawiają się gdzieś w zakamarkach. Nawet gdy nadchodzi Wielkanoc i myślami krążysz raczej wokół jajek, niż wokół igieł, one wyskakują gdzieś zza kanapy i radośnie kłują cię w palce :).
Skoro już uderzam w taki nastrojowy ton... Byłam dziś na cmentarzysku choinek i zrobiło mi się przykro. Gdy mieliśmy kominek, paliliśmy nimi wieczorkiem i czuliśmy jeszcze zapach iglaka, składając mu hołd oraz ciesząc się z jego całopalnego pożegnania. Teraz kominka brak i iglak poszedł do mogiły zbiorowej.
I w ogóle tak jakoś melanchol…

Czy moje "ja" jest naprawdę moje? :)

Podobno każdy z nas zmienia się mniej więcej co 7-8 lat. Oczywiście nie chodzi tu o wygląd, lecz o psychikę. I nie jest to zmiana nagła, ale stopniowa. Po prostu "ja" siedmioletnie i "ja" czternastoletnie różnią się tak bardzo, że równie dobrze mogłyby to być dwie inne osoby. Ale jeszcze ciekawiej jest gdy takie różnice występują pomiędzy mną dwudziestoośmioletnią a mną trzydziestopięcioletnią.
Nie macie czasem wrażenia, że na jakimś etapie życia wdrukowaliście sobie określony cel / sposób życia / plan / marzenie i po prostu zapomnieliście sprawdzać na bieżąco, czy on nadal jest aktualny? Bo czasami tak się o coś walczy, walczy i z jakiegoś powodu nie wychodzi. A może warto się zatrzymać i zastanowić, czy nadal tego w ogóle pragniemy? Czy to nadal są MOJE pragnienia, czy może pragnienia mnie z przeszłości?
Ot, takie filozoficzne rozważania przy wieczornym kakao ;)