Przejdź do głównej zawartości

Jak usłyszeć pomysł...?

Dwie nowinki.

Po pierwsze, wczoraj odesłałam "Bliżej - Dalej" po wglądzie do korekty redakcyjnej, co oznacza, że data premiery NAPRAWDĘ zbliża się wielkimi krokami (swoją drogą, kto wie, czy tytuł powieści i historia, którą opisuje nie ma przypadkiem wpływu na proces wydawniczy, przez który przechodzi - bliżej... dalej... bliżej... dalej... i tak dalej...).

Po drugie - dziś miałam przyjemność ustalić ostatecznie co i jak z paniami Anią oraz Alicją z bibliotek gdańskich, w których od 24 kwietnia ruszamy z warsztatami "Jak usłyszeć pomysł, jak napisać obraz?" w ramach Bibliocampu. Kto przyjdzie, ten przekona się, że sztuka, a już zwłaszcza literatura nie musi dzielić się na czarną lub białą, ślepą lub głuchą, wysoką lub niską. Poznamy wiele form pośrednich - jeśli tylko "warsztatowicze" zechcą wejść ze mną w kolejną udaną kooperację:)

Dla uatrakcyjnienia nowinek: portretowe zdjęcie-miniaturka z naszą nową koleżanką - Świnią, która od dziś staje się dla mnie oficjalną maskotką działań twórczych. Kto nie wie dlaczego, może chwilę podumać lub po prostu zapytać Świnię o opinię.


Komentarze

  1. Ciekawi mnie też jak wymyślić słuch i jak zobrazować napis:)

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Wiosna, pani Trino

To już oficjalne! Od dziś wiosna! Bardzo mi brakowało tej zmienności gdy mieszkałam za granicą. Tych wszystkich stu pięćdziesięciu pór roku, które mamy w Polsce (przedwiośnie, już-prawie-wiosna, w-zasadzie-już-wiosna-ale-spadł-śnieg-i-jest-minus-dziesięć i tak dalej).
Wiosna sprawia, że tym przyjemniej mi się się wszystko ZACZYNA. Mam mnóstwo energii i wspaniale mi się grzebie w papierzyskach dotyczących historii Triny Papisten i pozostałych "czarownic" z Pomorza.
Tu w drodze do biblioteki Muzeum Pomorza Środkowego, które udostępniło mi ważne dla historii materiały :)

Święto Igieł

Sezon na zamiatanie igieł po choince uważam za otwarty. Zamiatanie Igieł to największe (a w zasadzie najdłuższe) święto w polskim kalendarzu wszelkich okoliczności. Rozpoczyna się tradycyjnie po 6 stycznia, a kończy się wraz z nastaniem kolejnych Świąt Bożego Narodzenia. Do tego czasu Polacy odnajdują igły w swoich skarpetach, posiłkach, w pościeli... słowem - wszędzie. Igły pozwalają im utrzymać przez cały rok świąteczną atmosferę. Nawet jeśli sądzisz, że już ich nie ma, pojawiają się gdzieś w zakamarkach. Nawet gdy nadchodzi Wielkanoc i myślami krążysz raczej wokół jajek, niż wokół igieł, one wyskakują gdzieś zza kanapy i radośnie kłują cię w palce :).
Skoro już uderzam w taki nastrojowy ton... Byłam dziś na cmentarzysku choinek i zrobiło mi się przykro. Gdy mieliśmy kominek, paliliśmy nimi wieczorkiem i czuliśmy jeszcze zapach iglaka, składając mu hołd oraz ciesząc się z jego całopalnego pożegnania. Teraz kominka brak i iglak poszedł do mogiły zbiorowej.
I w ogóle tak jakoś melanchol…

Czy moje "ja" jest naprawdę moje? :)

Podobno każdy z nas zmienia się mniej więcej co 7-8 lat. Oczywiście nie chodzi tu o wygląd, lecz o psychikę. I nie jest to zmiana nagła, ale stopniowa. Po prostu "ja" siedmioletnie i "ja" czternastoletnie różnią się tak bardzo, że równie dobrze mogłyby to być dwie inne osoby. Ale jeszcze ciekawiej jest gdy takie różnice występują pomiędzy mną dwudziestoośmioletnią a mną trzydziestopięcioletnią.
Nie macie czasem wrażenia, że na jakimś etapie życia wdrukowaliście sobie określony cel / sposób życia / plan / marzenie i po prostu zapomnieliście sprawdzać na bieżąco, czy on nadal jest aktualny? Bo czasami tak się o coś walczy, walczy i z jakiegoś powodu nie wychodzi. A może warto się zatrzymać i zastanowić, czy nadal tego w ogóle pragniemy? Czy to nadal są MOJE pragnienia, czy może pragnienia mnie z przeszłości?
Ot, takie filozoficzne rozważania przy wieczornym kakao ;)