Przejdź do głównej zawartości

Sens i szczypior

No niech mi ktoś powie, że to słońce, które nareszcie zdecydowało się nad trochę "porozpieszczać" to nie jest dla człowieka czysta radość i energia - nie uwierzę! :)

Fascynuje mnie obserwowanie tych wszystkich liści, które ze słońca czerpią czystą energię, tych wszystkich podlotów, młodych zwierzaków, które można wypatrzeć to tu, to tam - jak to wszystko spieszy się, by rosnąć, i by samemu spróbować - co to jest to całe Życie, o którym wszyscy tak wiele mówimy i wciąż nie możemy go pojąć.

Dobrze jest tak - wystawić twarz do słońca i pogrążyć się w tych luźnych rozważaniach z sensem-bezsensem.

A skoro o sensie mowa... W aktualnym, czerwcowym wydaniu magazynu "Sens" wtrącam swoje trzy grosze do trzech pytań zadawanych przez Agnieszkę Gortatowicz - w dziale "Trochę kultury". Leniwych mogę nawet poinformować, iż  jest to strona 96.

Zdjęcie pochodzi z podstrony www.zwierciadlo.pl


A ponieważ ostatnio dotarły do mnie pytania o te rzekome słynne "szczypiory", które to podobno sadzę na parapecie - proszę bardzo - poniżej dowód i dokumentacja fotograficzna. Jest to parapet zewnętrzny i co więcej, cały ten ogródek znajduje się w skrzynce, która to skrzynka ma go uchronić przed upadkiem na chodnik z trzeciego piętra (przywiązana sznurkiem!). Przyznaję bez bicia, że akurat na tym zdjęciu szczypior jest dość nietęgi, ale to dlatego, że przechodzi właśnie terapię powyjazdową (podczas wyjazdu biednego szczypioru nie miał kto podlewać). Poza panem szczypiorem na zdjęciu widać sałaty, seler naciowy oraz bazylię. Czy taki dowód wystarczy? :)

 

Komentarze

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Wiosna, pani Trino

To już oficjalne! Od dziś wiosna! Bardzo mi brakowało tej zmienności gdy mieszkałam za granicą. Tych wszystkich stu pięćdziesięciu pór roku, które mamy w Polsce (przedwiośnie, już-prawie-wiosna, w-zasadzie-już-wiosna-ale-spadł-śnieg-i-jest-minus-dziesięć i tak dalej).
Wiosna sprawia, że tym przyjemniej mi się się wszystko ZACZYNA. Mam mnóstwo energii i wspaniale mi się grzebie w papierzyskach dotyczących historii Triny Papisten i pozostałych "czarownic" z Pomorza.
Tu w drodze do biblioteki Muzeum Pomorza Środkowego, które udostępniło mi ważne dla historii materiały :)

Święto Igieł

Sezon na zamiatanie igieł po choince uważam za otwarty. Zamiatanie Igieł to największe (a w zasadzie najdłuższe) święto w polskim kalendarzu wszelkich okoliczności. Rozpoczyna się tradycyjnie po 6 stycznia, a kończy się wraz z nastaniem kolejnych Świąt Bożego Narodzenia. Do tego czasu Polacy odnajdują igły w swoich skarpetach, posiłkach, w pościeli... słowem - wszędzie. Igły pozwalają im utrzymać przez cały rok świąteczną atmosferę. Nawet jeśli sądzisz, że już ich nie ma, pojawiają się gdzieś w zakamarkach. Nawet gdy nadchodzi Wielkanoc i myślami krążysz raczej wokół jajek, niż wokół igieł, one wyskakują gdzieś zza kanapy i radośnie kłują cię w palce :).
Skoro już uderzam w taki nastrojowy ton... Byłam dziś na cmentarzysku choinek i zrobiło mi się przykro. Gdy mieliśmy kominek, paliliśmy nimi wieczorkiem i czuliśmy jeszcze zapach iglaka, składając mu hołd oraz ciesząc się z jego całopalnego pożegnania. Teraz kominka brak i iglak poszedł do mogiły zbiorowej.
I w ogóle tak jakoś melanchol…

Czy moje "ja" jest naprawdę moje? :)

Podobno każdy z nas zmienia się mniej więcej co 7-8 lat. Oczywiście nie chodzi tu o wygląd, lecz o psychikę. I nie jest to zmiana nagła, ale stopniowa. Po prostu "ja" siedmioletnie i "ja" czternastoletnie różnią się tak bardzo, że równie dobrze mogłyby to być dwie inne osoby. Ale jeszcze ciekawiej jest gdy takie różnice występują pomiędzy mną dwudziestoośmioletnią a mną trzydziestopięcioletnią.
Nie macie czasem wrażenia, że na jakimś etapie życia wdrukowaliście sobie określony cel / sposób życia / plan / marzenie i po prostu zapomnieliście sprawdzać na bieżąco, czy on nadal jest aktualny? Bo czasami tak się o coś walczy, walczy i z jakiegoś powodu nie wychodzi. A może warto się zatrzymać i zastanowić, czy nadal tego w ogóle pragniemy? Czy to nadal są MOJE pragnienia, czy może pragnienia mnie z przeszłości?
Ot, takie filozoficzne rozważania przy wieczornym kakao ;)