Przejdź do głównej zawartości

Galeria Bazgrołów

Te bazgrołki od dawna już pojawiają się na Najprawdziwszej Fikcji i rozśmieszają sporo osób, więc pojawiła się propozycja, aby zebrać je wszystkie razem w jednym miejscu. No to zebrałam. Są w Galerii Bazgrołów czyli tutaj:


Zapraszam Was do oglądania. Co tydzień dwa nowe rysunki publikowane są na Facebooku - zazwyczaj w niedzielę oraz środę. Postaram się je w miarę regularnie dodawać również do tej galerii.

Wszystkie rysunki dotyczą absurdów życia pisarza i czytelnika. Czyli mnie. Nie należy ich traktować zbyt poważnie - są to "dzieła sztuki", które rysuję na papierze wyciągniętym z drukarki, a zdjęcia robię telefonem - na rozłożonej suszarce z praniem (nie ma takiego dnia żeby nie suszyło się u nas pranie).

Bawcie się dobrze :). Galeria Bazgrołów znajduje się od kilku dni w górnym pasku bloga. Możecie też do niej przejść bezpośrednio stąd: klikając w poniższy rysunek:

https://goo.gl/photos/83HytYPDCJKQ4FtP8

Komentarze

 1. Poczytałam. Też robię rysunkom zdjęcia telefonem;-)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To Ty nie robisz swoich rysunków na kompie?

   Usuń
  2. Najpierw rysuję, potem się na kompie bawię:)

   Usuń
  3. Serio? Wow, a wygladaja tak profesjonalnie :) Czym rysujesz?

   Usuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Wiosna, pani Trino

To już oficjalne! Od dziś wiosna! Bardzo mi brakowało tej zmienności gdy mieszkałam za granicą. Tych wszystkich stu pięćdziesięciu pór roku, które mamy w Polsce (przedwiośnie, już-prawie-wiosna, w-zasadzie-już-wiosna-ale-spadł-śnieg-i-jest-minus-dziesięć i tak dalej).
Wiosna sprawia, że tym przyjemniej mi się się wszystko ZACZYNA. Mam mnóstwo energii i wspaniale mi się grzebie w papierzyskach dotyczących historii Triny Papisten i pozostałych "czarownic" z Pomorza.
Tu w drodze do biblioteki Muzeum Pomorza Środkowego, które udostępniło mi ważne dla historii materiały :)

Święto Igieł

Sezon na zamiatanie igieł po choince uważam za otwarty. Zamiatanie Igieł to największe (a w zasadzie najdłuższe) święto w polskim kalendarzu wszelkich okoliczności. Rozpoczyna się tradycyjnie po 6 stycznia, a kończy się wraz z nastaniem kolejnych Świąt Bożego Narodzenia. Do tego czasu Polacy odnajdują igły w swoich skarpetach, posiłkach, w pościeli... słowem - wszędzie. Igły pozwalają im utrzymać przez cały rok świąteczną atmosferę. Nawet jeśli sądzisz, że już ich nie ma, pojawiają się gdzieś w zakamarkach. Nawet gdy nadchodzi Wielkanoc i myślami krążysz raczej wokół jajek, niż wokół igieł, one wyskakują gdzieś zza kanapy i radośnie kłują cię w palce :).
Skoro już uderzam w taki nastrojowy ton... Byłam dziś na cmentarzysku choinek i zrobiło mi się przykro. Gdy mieliśmy kominek, paliliśmy nimi wieczorkiem i czuliśmy jeszcze zapach iglaka, składając mu hołd oraz ciesząc się z jego całopalnego pożegnania. Teraz kominka brak i iglak poszedł do mogiły zbiorowej.
I w ogóle tak jakoś melanchol…

Czy moje "ja" jest naprawdę moje? :)

Podobno każdy z nas zmienia się mniej więcej co 7-8 lat. Oczywiście nie chodzi tu o wygląd, lecz o psychikę. I nie jest to zmiana nagła, ale stopniowa. Po prostu "ja" siedmioletnie i "ja" czternastoletnie różnią się tak bardzo, że równie dobrze mogłyby to być dwie inne osoby. Ale jeszcze ciekawiej jest gdy takie różnice występują pomiędzy mną dwudziestoośmioletnią a mną trzydziestopięcioletnią.
Nie macie czasem wrażenia, że na jakimś etapie życia wdrukowaliście sobie określony cel / sposób życia / plan / marzenie i po prostu zapomnieliście sprawdzać na bieżąco, czy on nadal jest aktualny? Bo czasami tak się o coś walczy, walczy i z jakiegoś powodu nie wychodzi. A może warto się zatrzymać i zastanowić, czy nadal tego w ogóle pragniemy? Czy to nadal są MOJE pragnienia, czy może pragnienia mnie z przeszłości?
Ot, takie filozoficzne rozważania przy wieczornym kakao ;)